Meclis'ten Rebvar Talabani İmzalı Resmi Yazı

01 Kas 2017
37637 kez

Eski Kerkük il meclis'i başkanı vekaleten rebvar faik abdülmecit ve görevinden azledilen Kerkük Eski Valisi Necmettin Ömer kerim'in erbil'e kaçmasına, il meclisi ve Kerkük idaresi ile bağlantılarının kesilmesine rağmen kerkük il meclisi'ndeki resmi yazılarda hala imzaları bulunuyor. Rebvar Faik, Kerkük İl Meclisi memurlarının 554 milyon 853 bin 186 dinarlık maaşlarının verilmesi için resmi yazıyı imzalamış. Kerkük'teki siyasi krizlerden sorumlu olan bu kişinin meşruiyeti konusunda medya çevrelerinde soruları gündeme getiriyor.

Eski kerkük il meclis'i başkanı vekaleten rebvar faik abdülmecit ve görevinden azledilen kerkük eski valisi necmettin ömer kerim'in erbil'e kaçmasına, il meclisi ve Kerkük idaresi ile bağlantılarının kesilmesine rağmen kerkük il meclisi'ndeki resmi yazılarda hala imzaları bulunuyor. Rebvar Faik, Kerkük İl Meclisi memurlarının 554 milyon 853 bin 186 dinarlık maaşlarının verilmesi için resmi yazıyı imzalamış. Kerkük'teki siyasi krizlerden sorumlu olan bu kişinin meşruiyeti konusunda medya çevrelerinde bazı soruları gündeme getiriyor.
kerkük il meclisi'nden 6 gün önce yani 25 ekimde çıkan resmi yazıda rebvar talabani'nin imzasını taşıyor. Resmi yazıda kerkük il meclisi memurlarının 554 milyon 853 bin 186 dinarlık maaşlarının ödenmesi içeriği yer alıyor.
biz basın mensupları olarak soruyoruz kerkük'te siyasi krizlerin yaşanmasına neden olan rebvar faik abdülmecit tarafından resmi yazının imzalanması mümkün mü?

aynı zamanda Maliye Bakanlığından çıkan, birim ödeme sistemine gönderilen ve Maliye Bakanlığı Muhasebe Müdür Yardımcısı tarafından imzalanan bahsi geçen tutarın El Reşit Bankası Kerkük 1 Haziran Bürosuna girişi için resmi yazıda bulunuyor.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.